| Gwydion a întrebat:

Stie cineva ce studii iti trebuie pentru a intra la SEAL/marina/s.w.a.t etc? Va rog nu va bateti joc chiar am nevoie de niste răspunsuri.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Cam greu fara cetatenie americana, insa poti merge in Legiunea Straina. Sunt mercenarii francezi care accepta soldati de orice nationalitate si la incheierea serviciului militar primesc cetatenie franceza + pensie de veteran in Franta. Si acolo ai mai multa actiune pe metru patrat decat Swat, Seal si altele care au o misiune pe bune odata la 2 luni. Daca vrei actiune, asta iti recomand.

4 răspunsuri:
| Quassaar a răspuns:

Nu este vorba de studii cat mai ales de cetățenia americană în cazul tau. Daca intri pe site-ul lor găsești toate informațiile. In afara de trupele de mercenari unde cetățenia nu este obligatorie, înrolarea într-o armata se face numai daca ai cetățenia țării respective.

| Gwydion explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Pai si nu imi trebuie nici un studiu? pur si simpu ma duc acolo si ma pregatesc ei?

| alessia5158 a răspuns (pentru Gwydion):

In Legiunea staina si pentru o pozitie de combatat iti sunt indeajuns cele 10 clase ale invatamantului obligatoriu din Ro.

Răspuns utilizator avertizat