| danidni a întrebat:

Stie cineva cum poți sa ajungi la,, mascati" adică la SIAS? Ce e necesar sa poți intra acolo. Dau fundita celui mai bun raspuns????

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa urmezi Academia de Politie (pentru ofiteri) ori o scoala de agenti de politie. Dupa absolvirea acestora si in functie de necesitatile politiei, calitatile si preferintele tale poti fi repartizat la SIAS.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu e nevoie să mergi acolo! Vin ei la tine! Uite cum procedezi:
Suni la 112 și anunți că ai o bombă, că ești înarmat și vrei să tragi în cei care trec pe stradă! Apoi în 10-15 minute primești răspuns la întrebarea ta!
winking

| danidni explică (pentru Ioandelasal):

Pot si daca termin jandarmeria din Dragasani? Îți dau funda daca îmi răspunzi

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru danidni):

Da, se poate, daca obtii transferul de la jandarmi la SIAS.

| danidni explică (pentru Ioandelasal):

Si cum il pot obține?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru danidni):

O sa afli atunci cand o sa fie cazul, in orice caz depui un raport la comandant si se urmeaza pe cale ierarhica.