| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt angajat la o fabrica internationala si sunt tehnicoan de multi ani aici. Anul acesta m-am inscris la facultate pentru a deveni inginer iar intrebatea mea este daca pot odata cu inceperea facultatii sa intru si pe post sau trebuie sa astept 4 ani?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tehnicoan? Tehnician poate vrei sa spui.

| Bicastore100 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cred ca a inteles toata lumea ce am vrut sa scriu, daca nu raspunzi la intrebare mai bine abtine-te!

| CorneI1998 a răspuns:

Sa vedem mai intai daca reusesti sa termini facultatea aia si daca au posturi libere.Stiu pe cineva care a facut si el o facultate de asta la kg la 40 de ani si lucreaza in continuare pe vechiul post si dupa ce a terminat-o.

| Yuoia a răspuns:

Cum sa intri pe post cand abia ai intrat la facultate? Inca nu ai studiat nimic. Cum crezi ca vei rezolva problemele? Tu vrei postul ala numai pentru salar. Dar stii ce munca te asteapta? Nici dupa 4 ani nu e sigur ca poti ocupa postul pe care il vrei. Vei da concurs. Daca il treci, ocupi postul.