| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Sunt clasa a 12-a si ma gandesc daca sa dau la facultate la Cluj sau Bucuresti. Drept sau Psihologie? Ambele domenii ma atrag(psihologia mai mult, dar e greu de gasit un job decent).
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu ai spus unde locuiesti.Alege centrul universitar care este cel mai aproape de casa.

| blindx2 a răspuns (pentru mira):

E irelevant pentru mine, nu ma intereseaza aspectul asta...Suceava btw.

| GreenEyesRedLips a răspuns:

Seara bună! Am avut aceeași dilemă când am terminat liceul așa că m-am înscris la amândouă, în caz de orice deși aveam o medie frumușică.Și pe mine m-a atras și mă atrage mai mult psihologia dar m-am dus la Drept. Partea bună e că am avut de ales o materie de la altă facultate așa că am ales Psihologia, pe care o fac 1 dată pe săptămână. Ambele au avantaje și dezavantaje, cu Psihologia e adevărat că găsești mai greu dar nici la Drept nu-i floare la ureche. Dacă vrei să mergi la INM ai examene grele plus altele, la Barou la fel, Notariat la fel etc. Depinde de tine de cât de mult iți place.Mai bine alegi o facultate care-ți surâde mai mult, contează și să faci ceea ce iți place! Mult succes! O seară frumoasă!

| wolder a răspuns:

Alege ceea ce iti place