| Vladimir9 a întrebat:

Salut!
Sunt foarte pasionat de fotbal și as dori sa devin arbitru.
Ce facultatea/curs trebuie sa urmeze?
Se găsesc locuri de munca?
Am vreo șansă să ajung un arbitru cunoscut?
Cum se câștigă?

6 răspunsuri:
| Fantaspirit a răspuns:

Fara pile nu prea ai.

| M1989 a răspuns:

Salut,in fiecare judet este scoala de arbitri, care se poate face pana la varsta de 24 de ani. Ca sa ajungi un arbitru cunoscut vei incepe din ultimul esalon, posibil grupe de juniori.Referitor la salarii, hmm fai cu totul altceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa faci o facultatea de Educatie Fizica si Sport!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Curs de arbitri. 2. Da. 3. Nu. 4.Nu prea.

| theodorsteffan a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai răspunde fără cunoștințe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru theodorsteffan):

Sunt in cunostinta de cauza, fiindca am prieteni care sunt profesori de educatie fizica si sport si sunt fosta sportiva, deci stiu mai multe decat un adolescent ca tine.
Da, se poate face si o scoala/curs de arbitri, dupa terminarea facultatii sau la orice moment in viata.