| YulyanAlex a întrebat:

Salut sunt in clasa a XI si dupa ce voi termina liceul as vrea sa dau la o scoala de jandarmi/agenti de politie? Dar nu pot sa ma decid. As vrea argumente ce tin de avansare, partea economica, conditii de munca. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Walrider a răspuns:

Eu unul iti recomand sa incerci la o scoala de politie. Admiterea este asemanatoare, iar dupa ce termini ai un salariu mediu de 1.500-1.800 de lei. Conditiile de munca difera in functie de ce ramura a politiei alegi, iar la avansarea in grad, ca si la jandarmerie se face prin examene. Sper ca ti-am fost de ajutor, numai bine.

1 răspuns:
| YulyanAlex explică (pentru Walrider):

Multumesc. dar nu prea m-ai convins adica si la jandarmi salariul de debutant este in jur de 1500.