| tzebi1 a întrebat:

Sunt la un liceu economic,si sunt indecis la ce facultate sa dau,pana acum ma bate un gand sa dau la ETTI sau AC Asachi Iasi,dar nu sunt sigur, astept pareri/sugestii.

3 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

ETTI este facultate de informatica(cred ca si mate)
Ac Asachi este facultate de economic (asa stiam eu.)

Multa bafta, PACE!

| tzebi1 explică (pentru BlacK_8915):

Facultatea de Electronică, Telecomunicaţii si Tehnologia Informaţiei si Facultatea de Automatică şi Calculatoare adica ETTI si AC.

| virusake a răspuns:

Nu stiu cum sta treaba in Iasi, dar ETTI si AC sunt facultatile de elita ale politehnicii din Bucuresti. Pentru admitere aici, dai fizica si matematica si de la economic nu stiu cat ai facut din fiecare...

Automatica presupune (foarte) multa programare, daca ai facut, te pasioneaza sau crezi ca o sa inveti, poti incerca.

Electronica presupune conostinte mai mult tehnice decat teoretice, dar inca e un domeniu frumos (daca te-ai vedea lucrand in acest mediu) si cautat in comparatie cu altele.