| CrazyM4x a întrebat:

Sunt Laurentiu si am 18 ani. De cativa ani ma macina o intrebare, si in acelasi timp o dorinta. Ma gandesc sa ma fac sofer pe tir. Probleme nu prea as avea, deoarece tata este sofer pe tir, si sunt in tema cu sofatul inca de cand aveam 10 ani. Stiu cum sta treaba cu viata de sofer, stiu cum e cu incarcatul, livratul, descarcatul. Insa nu sunt sigur ce sa fac. Imi place la nebunie soferia. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca iti place foarte mult si iti doresti sa faci asta, fa-o. dar termina liceul si ia-ti bacul, daca iti vine pe urma vreo idee sa faci vreo facultate ceva sa nu te impiedici de bac. decat un avocat sau un economist somer mai bine un sofer de tir serios si care-si face meseria cu placere happy succes!

3 răspunsuri:
| CrazyM4x explică:

Mentionez ca nu prea imi place scoala, desi am media in jur de 8, la mate-info.

| CrazyM4x explică (pentru mixxjim):

Mersi de incurajari!big grin

| mixxjim a răspuns (pentru CrazyM4x):

Cu placere, n-ai pentru ce happy sa-ti fie bine!winking