| vikirikimiki08 a întrebat:

Știe cineva dacă se mai poate sa te întorci la un loc de munca unde nu au vrut sa iti prelungeasca contractul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca iti fac alt contract, de ce nu?

| Raducons a răspuns:

Nu se poate cu sila decat daca au nevoie de tine, cum nici tie nu iti place sa te oblige cineva sa lucezi la ei si ei isi aleg angajatii de care au nevoie, asta e valabil pentru toti.

| RebecaManea a răspuns:

Da baie poate

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vor să îți prelungească contractul sau să îți facă altul nu poți face nimic.
Încerci în altă parte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu au vrut, ca să te poți întoarce, trebuie să te reangajezi, iar ca să te poți reangaja, trebuie ca ei să vrea.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RebecaManea):

Ce baie? da baie poate sau da, in baie poate.laughing

| minrest a răspuns:

Daca poti sa te angajezi undeva, fara voia patronului si a conducerii, asta intrebi? Nu poti, evident; daca ar fi obligati sa angajeze pe oricne nu ar mai putea functiona.

| vikirikimiki08 explică (pentru minrest):

Lol...ai inteles gresit. m-am referit ca am fost angajata undeva timp de 3 luni si m-au dat afara pentru ca nu au vrut sa imi prelungeasca contractul de munca, iar acum dupa un an de zile vreau sa ma intorc din nou la aceea firma doar ca nu stiu daca se mai poate sa ma primeasca. acum totul este clar?

| minrest a răspuns (pentru vikirikimiki08):

Ei te pot primi, daca vor. Se pare ca nu te-au mai vrut, este? Trebuie sa ai motive serioase ca sa crezi ca acum te vor vrea.