| scutelnictatiana a întrebat:

Am 12 ani vreau sa ma fac reprezentanta Avon.Am citeva intrebari:
1.Pot sa o fac pe buletinul mamei?
2. Vreau sa sun o reprezentanta azi seara si nu stiu ce saii spun
oare nu se va supara? Vreau sa o rog sa ma faca reprezentanta! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| kyGirL a răspuns:

Si eu sunt reprezentanta.si eu am 16 ani si sunt trecuta pe buletinu mamei! Suna un reprezentant lider ea te va ajuta si nu are de ce sa se supere chiar se bucura ca vrei sa faci parte din acest grup.Chiar o sa iti explice ce trebuie sa faci si ce iti iasa si tie din afacerea asta.

12 răspunsuri:
| Gabiii97 a răspuns:

Poti sa te faci cu buletinul mamei tale.Nu are de ce sa se supere, o intrebi orice nelamurire ai si ea o sa te ajute sa te faca sa intelegi.

| Azµre a răspuns (pentru kyGirL):

Poate numai dacă are și ea buletin. Cum este sub 14 ani nu o va lua nimeni cu tot cu buletinul mamei.

| kyGirL a răspuns (pentru Azµre):

Ba da! Cu totii suntem minori... cei sub 18 ani! Ea cand merge sa ia comanda se duce cu buletinul mamei! si nu intreaba nimeni de buletinu ei...

| Azµre a răspuns (pentru kyGirL):

E vorba de o împuternicire care nu se poate face dacă ai sub 14 ani! E cu totul altceva.

| Azµre a răspuns:

Bine ati venit!

Aici va puteti inscrie ca reprezentant sau lider AVON!

Va punem la dispozitie catalogul AVON, valabil in fiecare campanie!

Vizitati-ne periodic si nu ezitati sa ne contactati!

Aveti posibilitatea sa castigati venituri suplimentare intr-un mod usor si placut, devenind reprezentant avon. Pe parcursul colaborarii dvs cu Avon, veti beneficia permanent de indrumarea unui lider de vanzari.
Ce avantaje aveti?

Va alegeti propriul program de lucru, lucrand full sau part-time.
Pachet de inscriere gratuit.
Veti beneficia de cursuri gratuite de instruire unde invatati totul despre machiaj si ingrijirea pielii, precum si tehnici eficiente de recomandare a produselor care va vor ajuta sa aveti o afacere profitabila.
Veti cunoaste oameni noi si veti lega prietenii.
Nu aveti nevoie de experienta in domeniu.
Renumele si garantia produselor Avon va vor ajuta sa le recomandati usor.In brosura Avon gasiti produse de calitate la preturi accesibile, pentru toate categoriile de varsta.
Puteti sa va mariti castigurile daca deveniti si Lider Avon.

INCEPETI AFACEREA AVON AZI!

Singura conditie este sa aveti varsta minima 18 ani.

Completati formularul de inscriere si veti fi contactat(a) in cel mai scurt timp.

| Azµre a răspuns:

Deci și prin urmare dacă vrei să devii reprezentant nu poți! Devine mama ta iar tu faci comenzile în numele ei.

| kyGirL a răspuns (pentru Azµre):

,,Singura conditie este sa aveti varsta minima 18 ani"
Nu intelegi ca nici eu nu am 18 ani! si pentru aia tot sunt reprezentant!

| Azµre a răspuns (pentru kyGirL):

Nu ești tu direct! Este maicăta! Nu ești tu reprezentantul! În contract e mama ta!

| kyGirL a răspuns (pentru Azµre):

Da...Dar uita`te mai in sus ce o zis ea.Ea vrea sa faca comenzile sa puna banii la banca.Si tot ce ii trebuie de la mama ei..trebuie copia de pe buletin! sa isi ridice coletu

| Azµre a răspuns (pentru kyGirL):

Da scumpo am înțeles, dar să nu creadă că ea este reprezentantul ci mama ei o să fie. Asta încercă să vă lămuresc pe amândouă.

| kyGirL a răspuns (pentru Azµre):

Asta era clar...Dar oricum ea se ocupa de tot! Deci cum ar fi.ea este reprezentant...Dar mama ei este doar in acte! Deci cloncluzia poti fi un reprezentant

| Azµre a răspuns (pentru kyGirL):

Logica ta nu e logică deloc.
Ca să fii reprezentant înseamă să fii împuternicit, ca să fii împuternicit înseamnă că trebuie să fii o persoană autorizată ceea ce înseamnă că trebuie să ii calificată și îndreptățită legal din partea firmei ceea ce nu e posibil! Atâta timp cât ai sub 18 ani. De aceea reprezentantul este mama ei și nu ea, ea poate fi un intermediar nimic mai mult.