| StEaUaVLAD a întrebat:

am 13 ani si ma gandeam, fotbalul e pasiunea mea dar cum nu am avut intentia sa fac antrenamente cand eram mic imi doresc foarte mult si cred ca o sa ma apuc intrebarea mea este daca mai am vreo sansa sa devin fotbalist e prea tarziu sa incep acum? Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| fgjtu78 a răspuns:

Niciodata nu e tarziu sa incerci ceva nou chiar poti sa devi un nume mare canvawinking

| Anticarul a răspuns:

Nu este deloc tarziu sa te gandesti sa incepi o cariera in fotbal. Iti trebuie doar 2 lucruri obligatorii si inca unul care constituie un avantaj.

Obligatoriu: Talent si buget necesar (ca cat urci, cu atat este mai costisitor).
Avantaj: o "pila" (tatic bazat, un spate, cunostinte in locuri potrivite, etc).
Bafta, lasa-ti numele aici, poate aud de tine peste cativa ani, un impuls e de la mine tongue

| StEaUaVLAD explică (pentru Anticarul):

Multumesc intr-adevar ar fi ceva, nu sunt foarte tactic dar eu consider ca sunt talentat si ca pot doar ca e greu sa pleci de nicaieri si sa te primeasca cineva la echipa oricum daca ma va lua vreo echipa voi munci foarte mult

| matrix100 a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez, poti sa practici fotbal dar sa ajungi la un nivel foarte inalt profesional vorbind e tarziu acuma, dar daca iti place incearca ( incercarea moarte n-are) Succes

| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Ai 13 ani..nu e tarziu. Doar sa te tii de cele antrenamente altfel nu rezolvi nimic.

| onasis1961 a răspuns:

Daca ai talent din nastere nu este tarziu!
Uite aici ceva ce te poate ajuta:
http://www.youtube.com/channel/UCv-uo1t0HPa2MyNoAtqQIsg

| StEaUaVLAD explică (pentru onasis1961):

Ne putem mandri ca avem asemenea fotbalisti din cate am inteles din videoclip e roman... Sa dea dumnezeu sa avem sute de jucatorii de genul asta.

| bunelutu a răspuns:

Am 21 de ani si am sa incep daca ai talent nu exista piedica de varsta
doar trebuie sa gasesti echipa

| VBC7 a răspuns:

Talentul contează foarte puțin dar dacă ai vointa, tu crezi ca jucătorii mari sau născut cu fotbalul in cap.Tu nici nu îți imaginezi cât sa chinuit de exemplu Ronaldo sa devină profesionist.Doar prin munca vei reuși.Cunosc oameni care s-au apucat de fotbal la 20 de ani si joaca in diviziile B si C.