| Dina_Mihai_1997 a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa devin un puscas marin. Imi spuneti si mie ce trebuie sa fac si unde sa ma duc? Va multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Intai sa faci un liceu militar si apoi o facultate de marina militara din Constanta.

| Dina_Mihai_1997 explică (pentru Elianna):

Scuze, dar tu ai inteles altceva prin conceptul de "Puscas Marin"... Nu are legatura cu Marina militara...

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru Dina_Mihai_1997):

Nu este o meserie de militar? Nu este in armata? Vrei sa impusti balene sau pesti(glumesc!)?

| Kaℓi a răspuns (pentru Elianna):

Poate vrea sa-si schimbe numele... l-o fi chemand cumva naspa si o fi ales numele Puscas Marin. Nu suna chiar rau big grin

Elianna
| Elianna a răspuns (pentru Kaℓi):

Hai ca esti haioasa! La asta nu m-am gandit!

| Dugalle a răspuns (pentru Dina_Mihai_1997):

Nu, tu nu ai inteles. La intrebarea ta ea a inteles ce a putut. Tu esti un imbecil ce nu stie sa se exprime clar, concis, detaliat si exact.

| svenhassel13 a răspuns:

Pana la urma, ce a trebuit sa faci? laughing