| anonim_4396 a întrebat:

Am 24 ani si stau pe spatele parintilor.Ce as putea face doar cu liceul..am si bacul luat.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca ai si carnet de sofer atunci ai o sansa mai mare sa-ti gasesti de lucru, iar cu un scurt curs de contabilitate primara si mai mare.
Dar oricare ar fi situatia ta, primul lucru pe care trebuie sa-l faci este - sa-ti cauti de lucru. Si ii cel mai greu lucru, sa gasesti si sa pastrezi un post prima perioada, ii cel mai greu lucru in zilele noastre.

| Zenithf a răspuns:

P.S. Nu vreau sa te demoralizez, vreau doar sa mergi "pregatit de lupta".

| mgtow a răspuns (pentru Zenithf):

Da? Eu am toate carnetele de sofer si in tara n-am gasit nimic doar prosti care ziceau vechime, cu vechimea lor sa se duca in infern, strainatatea m-a luat cu mainile curate la munca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu munca necalificata, trebuie doar sa cauti, in 6 ani de cand ai luat bacul ar fi trebuit sa stii cum merg lucrurile deja

| mgtow a răspuns:

Bagate in armata salariu fix si servici fix toata viata, lasa chefurile si oamenii petrecareti pentru ca aia iti strica viitorul.

| Madayna a răspuns:

Poti sa-ti cauti un loc de munca nu cu foarte multi bani la inceput, trebuie s-o iei pas cu pas. Trebuie sa incepi de jos, sa muncesti sa ajungi sus, in orice domeniu, chiar si ca spalator de vase, trebuie sa incerci orice.

| darrio2007 a răspuns:

Sa iti cauti de munca.Este greu in ziua de azi.Mai ales daca nu ai lucrat pana la aceasta varsta.Nu poti avea salariu mare de la inceput.

| neutrino a răspuns:

Majoritatea celor ce muncesc au numai aceste studii. De ce ei pot munci si tu nu?

| KodrutZ a răspuns:

Nimic. Nici macar nu te-ai putea sinucide. Buba e ca pui problema gresit. Nu e vorba de ce ai face cu liceul si bacul, ci de ce STII sa faci. Uite, si eu am doar liceul si bacul, chit ca am facut ceva facultate unde nu am invatat mai nimic din ceea ce am facut dupa, insa am lucrat pentru nume ca Softpedia, Google (nu, faptul ca pui AdSense pe un site nu inseamna ca lucrezi pentru Google), acum la Notebookcheck si am si niste proiecte proprii care asteapta momentul oportun. Poti sa faci un curs CISCO, par example.

| alin1111111111111 a răspuns (pentru mgtow):

Am incercat la armata dar am cazut la psihologic...

| mgtow a răspuns (pentru alin1111111111111):

Pai incearca din nou zic eu fa teste psihologice la tine acasa si dai iar proba, apropo bei fumezi te stresezi cu usurinta, esti trist?

| alin1111111111111 a răspuns (pentru mgtow):

Nu beau, nu fumez dar sunt stresat aproape tot timpul... fara un motiv anume.

| mgtow a răspuns (pentru alin1111111111111):

Asta e problema daca nu erai stresat treceai testul incearca sa te calmezi nu te baga pe felie cu lume care merge la petreceri si fumeaza sau bea si ai sa vezi ca treci testul.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu recomand sa te apuci de ceva ce iti place tie gen politisti sau orice.

| elyfel a răspuns:

Eu iti sugerez sa faci o facultate si sa-ti iei un serviciu.