| 3keen a întrebat:

Salut TPU! Am mare nevoie de ajutor, sunt clasa a 8 a,si habar nu am la ce liceu sa ma duc,de foarte mult timp ma gandesc sa ma duc la un liceu militar,insa m-am informat despre liceul militar si am aflat ca nu ar fi o varianta prea buna din cauza viitorului pe care liceul ti l ofera,asa ca am luat in calcul si varianta de a merge la un liceu civil,insa chiar nu stiu ce sa fac, ma gandesc de jumatate de an si sunt foarte indecis, va rog, sfatuiti ma!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu nu ai nici o inclinație spre ceva anume? Ne lași pe noi să zice așa, din "burtă", ce ne trece prin cap?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Continui studiile dupa liceu si vei avea perspective.
Gandeste-te la o cariera in domeniul asta.
Sau tu vrei sa ramai doar cu liceul? Doar cu liceul si BAC-ul luat nu ai perspective fantastice, in general vorbind.

| glock17 a răspuns (pentru sierra1):

Nu cred ca e nevoie sa il/o iei asa, doar a cerut niste pareri, e un copil care poate se gandeste la viitorul sau si nu prea stie ce vrea sa faca, e a 8a si nu are de unde sa stie ce si cum e la liceu. No need to be mean.

| sierra1 a răspuns (pentru glock17):

Ok, recomandă-i tu ceva. Nu contează ce, doar recomandă fără să-l cunoști, fără să știi ce-i place, ce știe, ce vrea.

Ti se pare normal așa ceva? Mie NU