| 3keen a întrebat:

Salut TPU! Am mare nevoie de ajutor, sunt clasa a 8 a,si habar nu am la ce liceu sa ma duc,de foarte mult timp ma gandesc sa ma duc la un liceu militar,insa m-am informat despre liceul militar si am aflat ca nu ar fi o varianta prea buna din cauza viitorului pe care liceul ti l ofera,asa ca am luat in calcul si varianta de a merge la un liceu civil,insa chiar nu stiu ce sa fac, ma gandesc de jumatate de an si sunt foarte indecis, va rog, sfatuiti ma!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu nu ai nici o inclinație spre ceva anume? Ne lași pe noi să zice așa, din "burtă", ce ne trece prin cap?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Continui studiile dupa liceu si vei avea perspective.
Gandeste-te la o cariera in domeniul asta.
Sau tu vrei sa ramai doar cu liceul? Doar cu liceul si BAC-ul luat nu ai perspective fantastice, in general vorbind.

| glock17 a răspuns (pentru sierra1):

Nu cred ca e nevoie sa il/o iei asa, doar a cerut niste pareri, e un copil care poate se gandeste la viitorul sau si nu prea stie ce vrea sa faca, e a 8a si nu are de unde sa stie ce si cum e la liceu. No need to be mean.

| sierra1 a răspuns (pentru glock17):

Ok, recomandă-i tu ceva. Nu contează ce, doar recomandă fără să-l cunoști, fără să știi ce-i place, ce știe, ce vrea.

Ti se pare normal așa ceva? Mie NU

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, liceul militar iti ofera cea mai buna oferta de cariera pentru viitor, fiindca este singurul liceu si ulterior academie militara, care vine la sfarsitul ei cu loc de munca sigurat pe termen lung, cu binusuri considerabile pentru transport si chirie.