| Alexandruuu87 a întrebat:

Salut Tpu.Am nevoie de o mica parere despre ideea mea dupa ce termin liceul.In primul rand ma gandeam la facultate dar nu ma pasioneaza nimic cand vine vorba de inginerie, IT etc.Am descoperit ca imi place mult geografia si ma gândeam sa ma fac agent de turism dar am auzit ca trebuie sa stai mult la calculator etc.Mai aveam o variantă sa ma fac agent de vânzări dar inca sunt in dubii cu treaba asta.Si azi stateam si ma gândeam ce sa fac dupa liceu sa imi fac un rost în viața si mi am adus aminte ca eu prin clasa a 9a sau a10 a eram înnebunit de treburile legate de cosmetică/detailing auto.Din cate tin minte am facut si ceva proiect legat de treaba asta la marketing la liceu.Anyway,ma gândeam cum ar fi sa imi deschid un atelier unde ma ocup de detailing auto si cu curățarea de saltele, fotolii, canapele.Cu pfa deschis desigur. Daca se poate cateva păreri.Multumesc!

1 răspuns:
| Gabiiiiiiiiiiiiela a răspuns:

Eu zic sa profiti de faptul ca poti sa faci o facultate si ca poti sa mai stai "fara griji" cativa ani, si apoi sa incerci sa iti faci o afacere.
In plus afacerea s-ar putea sa nu ti mearga, asa ca ramane sa te bazezi pe facultate
(Eu am 17 ani deci nu am prea multa experienta, mai cauta si tu pareri la persoane apropiate)