| stanciu2nd a întrebat:

am niste intrebari. Daca stii raspunde daca nu lasa mistoul.
Daca esti militar in rezerva castigi mai putin de cat unul activ? Cat credeti ca va fi salariul militarilor in 2027? Se va castiga mai mult sau mai putin ca eu am urmarit niste statistici pe plan economic si am observat ca sunt in crestere.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ceea ce demonstreaza ca nu ai inteles absolut nimic. Uita-te la cum se misca inflatia. Cu inca vreo 2-3 guvernari de-astea, probabil scade valoarea la jumatate pana apuci sa scrii suma pe care o va reprezenta salariul tau...
Serios acum, tu te uiti un pic in jur inainte sa intrebi astfel de enormitati?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu vreo 50 de euro mai mult ca acum.

| stanciu2nd explică (pentru Violleta2022):

Poate te referi cresterea pe an

| Violleta2022 a răspuns (pentru stanciu2nd):

Nu! salariul nu creste cu 50 euro pe an!
In primii ani, pana capeti experinta, nici nu primesti marire de salariu.

| sierra1 a răspuns:

"Se va castiga mai mult sau mai putin ca eu...am observat ca sunt in crestere"

da, corect sunt in creștere peste tot

Bula
| Bula a răspuns:

Militarii in rezerva nu mai sunt salarizati, fiindca nu mai lucreaza la armata.
In cel mai bun caz primesc pensie.

Salariile cresc si in armata, fiindca si inflatia trebuie compensata.

| Lucian2473 a răspuns:

Miitarul in rezerva este cel scos la vatra. Eu ca fost soldat in armata sunt trecut in rezerva dar nu primesc nimic. happy
Un militar in rezerva este acel miltar, soldat au grad care este lasat la vatra dar este activ, inregistrat ca combatant si apt de lupta. Fiind in rezerva el trebuie sa raspunda automat si obligatoriu daca il cheama la unitate. Abia apoi, dupa ce este din nou angajat in unitate va primi salariu. Dar ca fiind in rezerva nu va primi nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu vrei sa spui ca ai trecut testarile psihologice si esti in armata dar pui astfel de intrebari retarde?
1. Militar in rezerva =~ pensionar. Tu cum crezi?
2. 500000 RON salariul minim al militarilor. Pina in 2027 se prea poate sa ne ciomagim cu rusii...
3. Ai urmarit prost. Ce ai vazut tu era inflatia, nu o crestere sanatoasa.

| stanciu2nd explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce 500 milioane salariu minim? ai innebunit?