| AqCoX a întrebat:

Am o foarte mare nelamurire : pentru academia fortelor terestre, trebuie neaparat sa urmez profilul mate-info?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La liceu poti sa urmezi ce vrei dar trebuie sa fii in masura sa dai examen la ce-ti cer ei. De exemplu, eu am fost la uman si a trebuit sa invat algebra de real ca sa pot da examen la armata si am invatat singur fara profesor.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu, poti urma orice profil, important este sa ai diploma de bacalaureat, sa indeplinesti conditiile si sa reusesti la admitere.

| Rockass987 a răspuns:

Eu am un amic ce acum e la Forțele Terestre, iar liceul l-a făcut la Câmpulung Moldovenesc, mai exact liceul militar, deci nu e obligatoriu să fii pe mate-info.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Rockass987):

Alo! De ce spui prostii? Colegiul se inscrie in filiera vocationala, profilul militar, specializarea matematica-informatica. Mai citeste: http://www.colmil_sm.forter.ro/