| sweetglitter a întrebat:

Am o intrebare: Cum este să fii manager de servicii funerare şi ce face unul mai exact? Încerc sa-mi gasesc meseria potrivita, am 16 ani.

5 răspunsuri:
| Andryez a răspuns:

Meseria favorită este meseria care zilnic îţi aduce zâmbet pe buze, degeaba te chinui să te gândeşti de acum, eu am făcut o şcoală de asistenţi medicali + facultate de management şi tot nu mi-am găsit vocaţia, până când am dat de YouTube, de când am început să fac YouTube sunt fericit şi cu asta am să continui happy acum depinde de tine ce te-ar face fericit. Dacă te duci cu scârbă la serviciu înseamnă că nu e potrivit pentru tine happy

| CodrutElian1990 a răspuns:

Managerul de servicii funerare este o persoana care conduce o afacere. Deci trebuie sa ai o firma si sa asiguri ceea ce este necesar pentru o inmormantare cu sau fara produsele alimentare.
Pentru asta nu trebuie facultate, dar nu stiu cat de banoasa este in anumite localitati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vinde sicrie.

| Vântulalb a răspuns:

Ai 16 ani si vre sa fii direct manager, fara sa stii nimic despre afacere!
Ce ar fi sa incepi ca simplu angajat ca sa inveti tot ce se face acolo? Apoi vei invata si despre partea contabila a afacerii. In final, ajungi si manager.

| sweetglitter explică (pentru Vântulalb):

1. Mai du-te pe la scoala...
2. Esti doar un strain, nu ai de unde sa stii nivelul meu intelectual.
3. Daca exista deja un manager, ce rost mai are sa-l inlocuiesti?
4. Numele tau nu are sens.