| PinkHD3 a întrebat:

Salut TPU!
Am primit o oferta de a lucra la o firma de curierat pe raza judetului meu, din ce mi s-a spus salarul e minim pe economie +0. 50bani pe colet, intrebarea e pentru cei care sunt la firme de curierat
Merita? Se castiga sau e putin?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am primit o oferta de a lucra la o firma de curierat ...Merita? "

ai o alternativă mai bună?
Nu?
Atunci acceptă!

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde unde-, pentru cine- si ce colete trebuie sa transporti.
Daca duci doar scrisori in sate de munte, atunci ai mult de umblat si castig putin.
Daca trebuie sa duci colete cu marfuri comandate si cu plata in ramburs, in localitatea ta (oras mai marisor), atunci poti castiga chiar foarte bine din ciubucurile primite de la clienti.

| PinkHD3 explică (pentru Bula):

Firma e DPD, am o locatie anume de unde preiau coletele si le duc la depozit, atata tot

| dinaprilie a răspuns:

Cate colete poti livra pe zi? 30-50? Daca livrezi 50 de colete pe zi ai mai castiga 25 de lei/zi inmultit cu 20 de zile sa zicem ar face cam 500 lei plus salariul minim..iacata..iti convine sau nu iti convine. Daca ai putea sa castigi sa zicem 5 lei/colet livrat fara salariul minim si sa lucrezi cand vrei si cand poti tu..asa te-ar avantaja?

Bula
| Bula a răspuns (pentru PinkHD3):

Inseamna ztansport intern in firma.
Daca transporti zilnic 100 colete, asta inseamna 50 lei/zi, peste 1000 lei/luna.
Tu trebuie sa decizi, dupa ce discuti cu potentialii colegi de la firma.

| Willis a răspuns:

Până găsești altceva mai bine plătit, e bun și postul ăsta.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merita, doar ai de munca cinstit si legal, ca nu-ti pica nimic din cer, pe gratis!