| rorea a întrebat:

Am si eu nevoie de niste indrumari. Sunt clasa 12 si dupa bac as vrea sa-mi gasesc un job alaturi de prietena mea prin Romania. Daca s-ar putea as vrea niste optiuni (ceva cu cazare sau un salariu bunicel sa poti plati cazarea si restul). am cautat pe google si nimic concret. Ceva idei?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Un job bine platit in Bucuresti fara studii nu prea ai cum obtine. Depinde de experienta pe care o ai in campul muncii. Daca ai minim 2-3 ani experienta atunci poti gasi un job gen bartender sau joburi de genu, altfel o sa-ti fie foarte greu in conditiile in care nu doar ca nai o diploma de facultate dar nici macar nu esti inca inscris la o facultate. Poti sa iti depui CV-ul pe site-uri gen e-jobs, bestjobs, myjob etc. dar pregateste-te sa accepti un job mai prost platit daca nu ai experienta.

| rorea explică (pentru TheAce):

Caut un job doar pe timp de vara, cand incepe facultatea renunt sau daca se poate dupa part-time