| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

Am si eu o intrebare pas cu pas, daca se poate sa-mi lasati id-ul vostru in PM sa vorbim mai multe, desigur daca vreti despre asta: Sunt clasa a 10-a, si vreau sa devin avocat *Sh1t* stiu ca e greu, mai ales fara "pile" dar am inteles ca sunt sanse daca inveti foarte mult si te tii de treaba, as vrea dp. avocat sa devin (ce cuvinte mari) procuror. Cat de greu e? Cine e sau vrea sa devina si *doreste sa ajute un biet samaritean* stie mai multe il rog sa-mi lase PM cu id-ul! Sau skype! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Fa dreptul. Fa si masterul. Fa si armata, deoarece in general trebuie. Intra in barou, si dupa cativa ani de experienta si conexii politice ai putea sa ajungi procuror. Procurorii sunt numiti de institutia prezidentiala.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Pentru ce sa fac armata? *FACEPALM*

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Sa ai stagiul militar satisfacut. Nu e mare branza. Stai si tu 6 luni si te joci de-a razboiul imaginar si inghiti un pic de umilintza. Daca duresti sa urmezi o cariera la stat in domeniul amintit de tine, crede-ma ca da bine la CV...