| Stefa0072004 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o întrebare: pot oamenii legi îndemnati de părinți sa te evacueze din locuință pe motiv ca nu te duci la un loc de munca, ales de părinți?

Răspuns Câştigător
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Stati de vorba.
Posibil ca parintii tai sa isi doreasca sa-si implineasca propriile nazuinte prin tine.
Tu esti tu, ai alte nazuinte.
Dar cauta si gaseste-ti de munca. Cat mai repede!

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca esti major cam da laughing
Contribui cu ceva la cheltuielile casei?
Mai studiezi ceva?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Daca esti major, esti bun de munca si ar trebui sa iti cauti cuib.
Nu poti sta in spinarea parintilor la infinit, fara sa contribui la cheltuielile casei.
Din ce vad, tu esti pe Youtube si joci jocuri toata ziua. Cand ai de gand sa te maturizezi?

| Stefa0072004 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Care YouTube? Nici nu fac Youtube

| Stefa0072004 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Primu link a fost ca voiam sa fac ceva de genu, însă am renunțat, și al doilea link, am fost băgat la un domeniu în care nu am fost înștiințat și am vrut sa îmi retrag dosarul deoarece nu doresc sa lucrez în acel domeniu. De lucrat, vreau sa lucrez, însă nu în acel domeniu. Și vreau sa lucrez într-un domeniu găsit de mine nu de alți

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Stefa0072004):

Si cauti in domeniul dorit de tine?
Eu cred ca asta vor parintii tai, sa vada ca esti pe picioarele tale.

| Stefa0072004 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Da, caut domeniul dorit de mine, însă părinți în mare parte vor domeniul ales de ei, nu ales de tine