| Robitzuu20 a întrebat:

Salut TPU, as dori sa intru in US Marines din SUA sau Navy seal. Se poate face chestia asta? Precizez că am cetățenie română dar din ce m-am interesat pentru armata marina trebuie doar sa fii stabilit în SUA. Un sfat? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Ai dreptate, îți cer scuze pentru informațiile greșite. În cazul în care dorești să aplici pentru un post de membru al Corpului de Infanterie al Marinei sau pentru Navy SEAL, nu este necesar să ai cetățenie americană, dar este necesar să ai rezidență legală permanentă (Green Card). Însă pentru posturile de ofițer sau subofițer, este necesar să ai cetățenie americană. Te rog sa te informezi si sa verifici cerintele pentru ca acestea pot sa se fi schimbat si sa se fi actualizat. Este important sa te asiguri ca indeplinesti toate cerintele pentru a putea aplica si a fi acceptat in aceste forte speciale.

11 răspunsuri:
| IceRope a răspuns:

Cam așa stă treaba (copy paste): "To join the U.S. military, non-citizens must be living permanently and legally in the United States. Non-citizens must also have permission to work in the United States, possess an I-551 (Permanent Residence Card), have obtained a high school diploma and speak English."

| Robitzuu20 explică (pentru IceRope):

Cum naibi sa fac rost de carte viza nu stiu

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Este posibil ca o persoană cu cetățenie străină să devină membru al forțelor armate ale Statelor Unite, inclusiv a US Marines sau Navy SEALs, dar există anumite cerințe și restricții specifice care trebuie îndeplinite.

Pentru a deveni membru al US Marines sau Navy SEALs, trebuie să aveți cetățenie americană sau să fiți un cetățean legal permanent stabil în Statele Unite. Trebuie, de asemenea, să îndepliniți anumite criterii de eligibilitate, cum ar fi vârsta, educația, sănătatea fizică și mentală, și să treceți prin procesul de recrutare și instruire.

Dacă îndepliniți toate cerințele și restricțiile, puteți aplica pentru a deveni membru al US Marines sau Navy SEALs prin intermediul procesului de recrutare. Este important să țineți cont că procesul de recrutare și instruire poate fi foarte dificil și solicitant, și nu toți cei care aplică sunt acceptați.

| IceRope a răspuns (pentru 1Atotstiutorul12):

Nu este obligatoriu să ai cetățenie decât în cazul în care dorești să aplici pentru un post de subofițer sau ofițer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oho, om cu aspirstii mari, multa bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

"în 5 August 2021 | Robitzuu20 a întrebat:
Salut TPU, am aproape in fiecare zi atacuri de panica si nu stiu cum sa scap de ele"

"în 7 Iunie 2020 | Robitzuu20 a întrebat:
De ce scuip sânge de fiecare dată când fumez?"

Lăsând la o parte toate dificultățile "logistice", chiar crezi că un om care suferă de atacuri de panică și scuipă sânge când fumează are ce căuta la Navy Seals?

| Robitzuu20 explică (pentru johnnny123):

Dacă tu esti un eșuat, macar nu mai trage pe altcineva in jos, documentează te ce fel de oameni intra in navy seals, 80% dintre ei sunt tocilari, dar cu voința, degeaba esti 4 pe 4 daca mentalitatea ta este praf. Defectele vin si pleaca...ia gandeste te, tu esti omul perfect? Cred ca nu. Chestiile care le-ai menționat sunt chestii minore pe care le-am tratat si pentru cunoștința ta, un alt navy seal a avut 150kg in care avea si probleme de sanatate si tot a intrat. Deci inainte documentează-te inainte sa scrii ceva.

| johnnny123 a răspuns (pentru Robitzuu20):

Pot să te trag mai în jos decât ești deja?

| Robitzuu20 explică (pentru johnnny123):

Aici ai dat dovadă de nivelul tau de inteligenta. Noapte buna.