| MihaiNabul a întrebat:

Astazi am o intrebare: Ca ce voi fi specializat la un liceu de Filiera Tehnologica? Gen tractorist,informatician,parlamentar,gunoier,etc, ce specializare voi avea?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Filiera tehnologica are mai multe domenii. Cred ca esti in clasa a 8-a, o sa primesti o brosura cu liceele din judetul tau si o sa vezi ca la liceul tehnologi x ai domeniile turism si alimentatie din care poti primi drept calificare organizator banqueting, ospatar sau cofetar de exemplu, un alt domeniu ar fi protectia mediului si resurselor naturale unde poti iesi silvicultor sau agricultor, sau domeniul tehnic de unde poti iesi mecanic, electrician sau cel economic unde poti primi calificarea de contabil. Funda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de fiecare liceu tehnologic, pot avea specializari diferite de la unul la altul.
Pentru a afla specializarile exacte de la un liceu tehnologic uita-te pe site-ul oficial al liceului respectiv.

| MihaiNabul explică (pentru Ioandelasal):

In general, cam ce te poti face la un liceu de filiera tehnologica? gen, cam ce specializari ar fi? la liceurile care le sti tu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru MihaiNabul):

Nu stiu nici un liceu, am peste 70 de ani si nu ma intereseaza.