| itsevaaaaaaaaaa a întrebat:

Salut, TPU! Cât câștigă un medic militar în 2023? *doar răspunsuri serioase vă rog*

5 răspunsuri:
| Elis1244 a răspuns:

Depinde de vechime si de grad daca este recrutat pentru misiuni se plateste in jur de creo 9 mii de euro

| Elis1244 a răspuns:

Depinde de vechime si de grad daca este recrutat pentru misiuni se plateste in jur de vreo 9 mii de euro

| Ciprian09 a răspuns (pentru Elis1244):

Unde asta? Ce misiuni?

| itsevaaaaaaaaaa explică (pentru Elis1244):

Dar la început? Din câte știu, după ce termini Institutul Medico-militar ești sublocotenent

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.wall-street.ro/......ionar.html
La capitolul diurne, ofiţerii care participă la misiuni în teatrele de operaţii primesc 90 de euro zilnic. În cazul subofiţerilor, această diurnă este de cel mult 70 de euro pe zi. De asemenea, fiecare militar primeşte câte un euro pentru "legătura socială cu familia".
Astfel, militarii primesc, pe parcursul misiunii în străinătate, un salariu mărit de 2, 3 ori la care se mai adaugă în fiecare lună cel mult 2.820 de euro, diurna şi banii pentru legătura cu familia.