| GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

ce este acela un Operator depozit marfa si care sunt indatoririle acestuia? Ce cunostinte iti trebuie pentru a aplica acest job?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hamal responsabil la magazie.
Trebuie sa duci marfa la locul desemnat din magazie si sa-l aduci de acolo, sa stii care marfa unde este, tii evidenta si raspunzi daca se fura din stocuri.
Cerinte: conditie fizica foarte buna, sa stii citi si scrie, sa cunosti cele 4 operatii aritmetice de baza...

| teamleader a răspuns:

Multi folosesc denumiri pompoase dar acestea ascund de fapt alte clasificari ale meseriilor cunoscute de toti.(mai cunoscute de toti dar care nu da bine ca imagine) In general aceasta presupune activitati ca lucrator in depozit marfa si pregatirea comenzilor. Unii mai cinstiti descriu jobul iar daca vrei mai multe detalii da o cautare pe net dupa "Fisa postului Operator depozit."

| Freya1 a răspuns:

Sa aranjezi marfa in depozit din cate stiu.Nu iti trebuie mare lucru sa stii numai sa fi bun de carat sau sa poti sa conduci un motostivuitor sau ce e ala.Probabil preiei sau inmanezi marfa...

| untaken a răspuns:

Munca presupune in pregatirea pachetelor pentru livrare, adica alergat toata ziua prin depozit dupa acestea. Cam in fiecare zi se primeste marfa si trebuie sa ajuti la descarcat, iar apoi trebuie sa bagi acea marga pe stoc si sa o inregistrezi intr-un program (cu ajutorul scanner-ului). Operatorii de acest tip mai pot face si relocari (marfa care nu se da din stoc, dupa un timp trebuie scoasa de pe rafturi si trimisa de unde a venit). Mai intra si sarcinile impuse spontal de catre seful depozitului sau de catre colegii mai vechi cu experienta.

| GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee explică (pentru teamleader):

Fie ce-o fi, eu oricum sunt in cautare de un job asa de inceput, am discutat cu cineva de acolo si cand mi-a spus 2.000 lei net si ca s-au luat mai multe interviuri am zis ca e cv complicat si ca nu ar trebui sa ma bag happy

| teamleader a răspuns (pentru GeOrGeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee):

Firmele cu aceste posturi au venit la. "tara" si au recrutat oameni. Au transportul asigurat, ii aduc acasa in fiecare zi si bonuri de masa. Atentie la contract (daca exista) si mai ales mediul de lucru.Multe depozite au aer conditionat sau si mai frig. Sunt unii care lucreaza la depozitul de peste sau mezeluri imbracati ca si iarna cu haine ca este foarte frig in depozit. Stiu si o fata care a lucrat acolo si ramanand gravida fiind nevoita sa nasca nu a beneficiat de nici un drept in baza contractului cu ei. Platita doar cat a lucrat deci ca un zilier.