| OneTap a întrebat:

Ce trebui sa stii pentru a fi un curier?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci când lucrezi curier trebuie sa ai permis de conducere. În alta ordine de idei, un curier primește un anumit sector care acoperă anumite străzi și anumite numere de străzi. Tu trebuie sa înveți toate străzile și numerele de străzi pe care lucrezi. Apoi va fi mai ușor.

Și de fiecare data trebuie sa cauți telefonic destinatarii, sa vezi dacă sunt acasă. Dacă nu, ii cauți în alta zi. Posibil sa livrezi expediții pentru anumite firme. Expediții imense de 80-100 de cutii. Am lucrat și eu ca ajutor curier, adică doar însoțeam curierul și ajutam cu una-alta. Însă e frecție la picior de lemn acest job "curier". Nu ți-aș recomanda.

5 răspunsuri:
| Bobbye a răspuns:

Detaliile orasului in care livrezi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fel de curier? Masina, bicicleta? In principiu trebuie sa stii sa conduci respectivul vehicul, sa folosesti un gps si ideal sa stii si orasul

| OneTap explică (pentru anonim_4396):

Si salariu pentru un incepator cu varsta de 18-19 ani, cat ar fi?

| sierra1 a răspuns (pentru OneTap):

Minimul pe economie și poate niște bonusuri (facut. de firmă)

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Bataie, nesimtire, cinism.