| Polinco a întrebat:

Cum intri în forțele speciale U.S Navy Seal sau S.A.S?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cetatenie americana. Pentru restul nu mai comentez ca nu are rost.

| ziftode a răspuns:

Cred ca te inscrii ca in orice alta sectiune a armatei
insa daca nu esti de origine americana/engleza, nu cred ca o sa fii primit, chiar daca ai cetatenia, pur si simplu asta nu e legiunea STRAINA franceza, iar motivul exact e ca astea sunt trupele speciale de top, asa ca o sa ajungi mai devreme sau mai tarziu sa faci misiuni si sa ajungi in posesia unor informatii foarte sensibile pentru tara respectiva, asa ca, nu or sa lase oameni in care nu au incredere

insa la trupele normale (infanterie, marina) cred ca poti sa intrii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am văzut pe You Tube persoane emigrate recent acolo, care au
fost apoi primite in armata USA. Dar, cetățean român fiind, de aici, nu ai cum să te primească acolo.
Avem și noi trupe speciale. Angajează-te în armată, ai această dorință, ai calități, ai oase tari, te simți nemuritor, cere și vei primi.

| Polinco explică (pentru sadrian46):

Am avut in gand sa ma angajez aici in trupele speciale, dar (parerea mea) salariul nu este unul decent. Mai bine ma angajez in Legiunea Straina!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Polinco):

Stimate domn, cunoști sloganul Legiunii?
Mergi ori crapă!
Nici acolo în primii ani nu e prea mare.
Dacă mergi acolo doar pentru salar, fără chemare, nu reziști.
De pe net. Trezirea la 4.30. Echiparea 2 minute. Înviorare. Șmotru. la 7 mic dejun, 7 minute. Alergare până la 13. Prânz 7 minute. Genoflexiuni și flotări până la 18. Cina. Timp liber până la 21. Stingerea. Asta 45 de zile ca introducere. Și așa mai departe. O dată pe an permisie 15 zile.

| Polinco explică (pentru sadrian46):

Știu bine cum se mănâncă Legiunea Străină. Mie îmi place foarte mult adrenalina, sportul, armata, dișciplina și provocările. Toate astea le găsești acolo.