| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, cum pot urma o cariera militara? Am 18 ani

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja ca SGP sau sa termini liceul si sa fii admis la o scoala militara de ofiteri, subofiteri sau maistri militari.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In contextul actual cu 2 razboaie importante si faptul ca suntem aliat NATO nu te-as sfatui sa urmezi o cariera militara!

| vlllaaddd a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cum ma pot angaja la SGP domnule ioan?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru vlllaaddd):

Daca ai cel putin 10 clase te duci la Centrul militar din judetul tau si acolo primesti toate informatiile necesare.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Simpatic):

Te inteleg dar e o pasiune de mic copil, de cand eram mic jucam jocuri cu impuscaturi de ex : Strike Force heroes 1, 2, ( 1 a fost cel mai bun si are si un fel de muzica militara in el ) si Raze 1 si 2 ( 2 e mai bun) si bunicul meu si tatal meu au facut armata si vreau sa le iau pe urme si chiar ma pasioneaza asta

| Koria8219 a răspuns:

Te inscrii la o scoala militara.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Bravo. Mă măndresc de tine și curajul tău.
Nu știu cum te poți inrola. Incearcă pe stradă. Intreabă primul om in uniformă militară

| Simpatic a răspuns (pentru vlllaaddd):

Si am am jucat GTA 3 4 si 5 dar nu m-as apuca acum sa talharesc oameni pe strada, daca intelegi la ce ma refer.
E alegerea ta insa si placerea ta!
Daca vrei sa devii militar foarte bine atunci, insa sa stii ca sunt si pericole chiar putine de ar fi sa fim realisti dar sunt.
Pe langa asta e si programul militaresc cum ii spune, cand lucrezi te trezesti dimineata mereu si te vei culca devreme, nu vei mai avea timp liberwinking Nu e ca si cum ai lucra la fast food sau munca de 8 ore la birou!