| castorupericulos a întrebat:

Daca dau la matematica informatica. ce facultate pot face dupa? si c-am ce o sa ies dupa aceea?

Răspuns Câştigător
| Vertic_Sergiu_1996 a răspuns:

Daca dai la mate-info, poti merge unde vrea inima ta.
Iti dau cateva exemple:

-Facultatea de Drept (tot ce tine de justitie)
-Informatica (programator)
-Litere (profesor)
-USAMV (veterinar)
-Matematica (matematician)

3 răspunsuri:
| WhOo a răspuns:

Daca faci mate info eu iti recomand sa urmezi facultatea de "Automatica si calculatoare" este foarte cautata si se plateste foarte bine si in tara nu doar in afara

| Zaygon a răspuns (pentru WhOo):

Subscriu la cele spuse. Am terminat mate info, intesiv info si acum trec in anul 2 la calculatoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa un profil mate info poti sa dai cam la orice facultate doresti