| Crisk a întrebat:

De fapt nu cred ca prea am talent de a scrie poezii,dar totusi imi place sa fac asta, de fapt cind sunt trista sau vesela, sau mai ales noaptea in liniste am inspiratie si rima.Deci cum pot sa fac sa devin scriitoare, sau ca macar ceva de genul!
Mai jos este like*ul unei postari!
https://miniworkblog.wordpress.com/? p=2&preview=true&iframe=true

Răspuns Câştigător
| Idkidk a răspuns:

Da, eu cred ca ai putea publica o carte.

7 răspunsuri:
| Băă_Luca_1997 a răspuns:

Esti Ok!

| Crisk explică (pentru Idkidk):

Ok,dar cum pot face asta?

| T0T a răspuns:

Cel mai important e să faci asta pentru tine.

| JungleHell a răspuns:

Știi cum e? Prima dată iese mai puțin ok, apoi cu timpul iese din ce în ce mai bine, se șlefuiesc versurile. E un vis de-al tău, luptă pentru el, ai încredere că reușești și o să fie bine. Scriitori cu care am discutat mi-au povestit că doar în anumite momente aveau,, luciditate" maximă restul timpului,, fiind oameni normali" ca să citez. Ca exemplu: poetul Nichita Stănescu era inspirat după ce dădea sticlele pe gât. Bacovia când era trist. Marin Preda un amestec între primii doi și exemplele pot continua. Oricum pe măsură ce scrii te dezvolți. Succes!

| Crisk explică (pentru JungleHell):

Mutumesc,
Eu doar cind e liniste, si noaptea tirziu imi vine inspiratia

| JungleHell a răspuns (pentru Crisk):

Da, fenomenul e ceva la ordinea zilei în rândul celor care scriem. Trebuie să,, fii doar tu cu tine însuți" pentru a valorifica potențialul maxim de creativitate, ori a scrie niște poezii nu face oricine și oricum. Și da, noaptea vine inspirația cel mai mult, e liniște, creativitatea e ceva care,, adoră pacea interioară și exterioară". Eu când scriu la jurnalul meu zilnic, sau o recenzie la o carte, alți pasionați ai lecturii îmi spun că sună ca niște romane, fără intenția momentană de a scrie ceva, pentru că,, nu sunt suficient de adunat". Dacă fac același lucru ziua când am mintea pe alte tărâmuri (mai exact sunt profesor de agricultură, pasionat de istorie și literatură), nu dau același,, randament", nu sună cum trebuie. Spor la scris! Cristi

| Crisk explică (pentru JungleHell):

Mersi