| Razvan03Andrei a întrebat:

De obicei nu intreb asa ceva, dar chiar vreau sa stiuhappy :
Chiar poti face bani pe internet(nu vorbesc de Google AdSense). Adica am auzit ca din vizionarea reclamelor/click-uri/job-uri online.Chiar exista asa ceva? E adevarat sau..escrocherii?
Daca cine stie,"munceste" sau a facut asta va rog frumos sa-mi spuneti cum ati procedathappy.
Nu prea mi-ar conveni sa stau toata ziua doar pentru 2-3$ sau ceva de genul si mai ales sa nu ii primesc, sau sa dau cardul sa imi fure banii.

Sincer vreau sa aflu, ca daca tot am ceva timp liber si nu am cum sa ies din casa din cauza caldurii..as vrea sa incerc!happy

Thx.

Răspuns Câştigător
| maryusmono a răspuns:

Salut razvan,

Sicencer sa iti spun fac. Uite ce iti recomand eu tie daca ai zis ca ai un blog despre tablete : fa articole interesante, incearca sa aduci niste oameni pe blog si pune reclama de la eMAG (profitshare) la tine pe blog.

In momentul cand o persoana va cumpara un produs prin intermediul paginii tale web, vei primi bani.

7 răspunsuri:
| maryusmono a răspuns:

Sigur ca poti face bani pe internet. Si cele mai sigure metode exact astea cu adsense sunt. Uite daca inca mai esti interesat poti arunca o privire aici

http://www.bani-online.org/castiga-peste-300-euro-pe-luna.html

| Razvan03Andrei explică (pentru maryusmono):

Si tu faci ceva bani..ai ceva concret sau cum?
Merge treaba si e usor sau e mai greu.
Sincer vream sa fac un blog si cel mai sigur a fost pe blogspot, dar mi-e greu sa lucrez la design acolo.O buna parte e si pe tumblr dar pe webbly am inceput si a fost chiar foooarte bine!
Acuma tot pe blogspot voi ramane ca sigur ma accepta dar nu stiu daca sa continui subiectul pe care l-am inceput(tablete&tehnologie) dar exista destule site-uri(nu prea multe pentru tablete) care sa le descrie critice.Ar fi ceva bun si inovator, dar am un punct pe minus ca nu am tableta in fata si sunt si minor pe deasupra

| Razvan03Andrei explică (pentru maryusmono):

Au trecut 2 luni si 2 zile de atunci.Din cauza unor probleme, am renuntat.Am zis sa-mi iau un timp liber de gandire pentru a vedea ce e mai interesant pentru lume. Tabletele si telefoanele tot "pasiunea" mea vor ramane, totusi nu poti administra un astfel de site din simplul motiv ca nu am produsele, deci recenziile(review-urile) nu vor fi de prea mare calitate, ideile mele bazandu-se doar pe ce am vazut si auzit din diverse surse.Acum un alt motiv ar fi limba. Exista destule site-uri in engleza care se ocupa de asa ceva si sunt de "calitate" sa zicem. Poti gasi acum un review cam in toate limbile, deci deja exista foarte multe pe internet.In schimb exista destule si in romana, deci si limba ar fi o problema(prea putini romani citesc articolele in romana si prea putini romani le cauta, iar in engleza sunt destule).
Prin urmare am luat o pauza, acum reflectez la ce-mi vine mie mai bine.
Prin urmare, am mai "cercetat" singur si am vazut ca si eMAG are un astfel de program, cum ai zis tu."profitshare".
Am citit ca daca dau 50 de persoane click pe reclama ta(cea de la eMAG) primesti 50 de lei(parca).
Deci nu e imposibil sa faci bani.happy
Acuma le am pe toate: reclame, cunostinte, idei...numai ca la idei nu am pe ce domeniu sa ma "extind" daca ma-ntelegi!
Acuma tot ce-mi ramane de facut este sa gasesc ceva potrivit mie.
Merci mult, noroc!

| maryusmono a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Tu sti cel mai bine ce ai de facut!

Mult noroc si tie!

| Razvan03Andrei explică (pentru maryusmono):

Tu ai vreo astfel de afacere?

| maryusmono a răspuns (pentru Razvan03Andrei):

Nu, pentru ca nu am timpul necesar sa ma implic happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://shrinkme.io/E2l7XXLt
Te înregistrezi și te ajut pas cu pas.