| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Doresc sa stiu ce facultati ma ajuta si cu ce ca si agent la politia de frontiera/jandarmerie. Dau funda!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Academia de politie e pentru asta.

| Davidovski a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu ai inteles, iti dau un exemplu: fac o scoala de subofiteri, ex: avram iancu oradea pentru frontiera; si ajung sa lucrez la politie. Pe langa asta mai pot face o facultate, care te ajuta cu cateva chestii, dar nu stiu cu care si ce facultati. De aceea am intrebat. happy

| Ionut231312 a răspuns:

In principal trebuie sa ai studii superioare pentru a putea avansa in corpul ofiterilor. De obicei majoritatea se duc la drept, deoarece oriunde s-ar scoate locuri pentru ofiteri vei avea nevoie de drept. Pe langa asta, facultatea te mai ajuta si ca-ti ofera un bonus la salariu (unul infim).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place sa nu ai bani, fa-te politist.
Mai bine te apuci de infractiuni.