| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Eu am practica pe profil de bucătar și muncesc de mai am puțin și fac hernie de disc, mi-am tăiat degetele, abia după jumate de ora îmi opream și hemoragia dar eu tot munceam chiar daca îmi curgea sânge, iar doamna care se ocupa cu practica îmi pune nota 9 și altor elevi care nu fac nimic le pune nota 10 (discriminare). Sunt tratat ca un sclav...Mă pune să curăț camere mizerabile fara măști de protectie, să muncesc 5 ore incontinuu fara pauze, ne-am amuzat eu și un coleg despre o chestie și domnul ne face fraieri pe amândoi, și când l am întrebat de ce ne jignește el m-a spus sa mă duc să îmi iau bagajul și să plec definitiv.Eu mă plâng din cauza că doamna care se ocupa cu practica face discriminări, are pică pe mine, la început când am început practica și nu aveam îmbrăcămintea completa mi-a pus o avertizare pe catalogul electronic dar mai era o colega care nici ea nu avea îmbrăcămintea completa și nu i-a pus avertisment. Aș putea să o dau in judecata pe cale civilă sau sa ii fac plângere?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vb cu parintii, mergeti la un avocat.schimba-ti profilul.

| ZokoZEW a răspuns (pentru anonim_4396):

Abia din vara as putea sa îmi schimb profilul.

| KovacsB a răspuns:

Cum naiba sa lucrezi daca iti curge sange, risti sa te infectezi si sa infectezi tot in jurul tau, eu te-a fi dat afara din prima.

| ZokoZEW a răspuns (pentru KovacsB):

Aveam șervețel pus pe deget, nu aveam cum să "infectez totul din jurul meu". Puteam să mă infectez chiar eu, deoarece acolo în bucătărie nu era trusa de prim ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inregistreaza toate lucrurile astea si trimite-le la o redactie sau posteaza-le undeva. Vezi daca merge si la inspectorat.