| EmiliaSd88 a întrebat:

ma ajutati va rog? Mie imi place sa fac desene cu personaje inventate de mine, animalute(gen pokemon). Ce as putea sa fac din asta in viitor? spre ce slujba sa optez?(atat in tara cat si in strainatate)dau funda la cine ma ajuta cel mai mult(am 15 ani)

3 răspunsuri:
| gummyx14 a răspuns:

Ti-as recomanda facultatea de regie film la care poti face grafica gen cum faci tu si te poti inscrie si la concursuri in alte tari. Cei de acolo sriu un caiet mare in 3 ani sau 2

| Answer4me4pls a răspuns:

BIne ca te gandesti spre viitor. Daca iti place sa desenezi, poti urma un liceu de arhitectura sau de arta ( Daca inveti desen tehnic, iti recomand arhitectura. Este o meserie platita bine si se cauta. Daca esti unul cu adevarat bun, poti cauta in strainatate ) Daca esti buna doar la desene gen animalute etc, poti cauta agentii de arta si pictura sau agentii pentru desene animate, totusi, vei gasi greu un post doar ca stii sa desenezi animalute. E bine sa iti dezvolti talentul. Succes. Sper ca ti-am fost de folos!

| EmiliaSd88 explică (pentru gummyx14):

Unde e facultatea?