| Ginu a întrebat:

Mi-as dori sa devin designer de interior da cu desenul nu stau la perfecti adica cam 50%. As putea lucra cumva la calculator in format 3D? Daca da atunci cit de bine ar trebui sa studiez informatica sau nu este necesar de a o studia aprofundat. Ar merge sa incep cu un colegiu de constructie la aceasta profesie daca se poate de lucrat la calculator?
Va rog, urgent!

Răspuns Câştigător
| Saltbae a răspuns:

In ziua de azi, nu prea mai ai nevoie de creion și hârtie pentru design. Poți folosi programe speciale pentru arhitecți împreuna cu o tableta grafica. Nu trebuie sa desenezi modelele la perfecție, căci de Perfecțiune se ocupa calculatorul. Tu trebuie sa ai imaginație și sa știi sa lucrezi in programele anume ca sa poți modela ceea ce ai in minte cu ajutorul uneltelor virtuale. Nu ai nevoie sa studiezi informatica pentru designul interior, ci doar programele pe care ai dori sa le folosești.

3 răspunsuri:
| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Daca nu poti desena pe o foaie cum trebuie, crezi ca vei putea desena pe un program big grin Fara suparare.

| Ginu explică (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Nu sunt chiar atit de rau la desen. Cu mult efort pot desena chiar ceva frumos dar la calculator ma simt mai increzut. Deci as putea?

| Adry05 a răspuns:

Incearca sa faci pregatire sa vezi daca progresezi.
Daca nu, alege-ti alt domeniu. Poate facultatea o absolvi cumva, dar gandeste-te ca nefind bun n-o sa te caute nimeni.