| NaturalLl a întrebat:

Pe este mai frumos si mai usor (mai usor de mers, incadrat pe drum, curbe, depasiri, parcare) fiind sofer pe tir dintre tir normal cap tractor si remorca lunga sau tandem? Si de ce, daca se poate.

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Ordinea este descrescatoare si iti scriu mai jos explicatia.
Tir de 7, 5 tone ( ala normal de cara astia containere si marfa perisabila prin oras), ala de are 2 punti pe spate. Cap tractor cu semiremorca ( autotren, peste 7, 5 tone) si apoi tandem ul care e cel mai greu de condus.

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sa-ti traiasca turbosuflanta, maestre! in ce limba ai scris?

| alex495 a răspuns (pentru alex495):

Era crescatoare, vina mea scuze ma grabeam si am uitat sa mai verific dupa big grin