| Constantin_Comănescu_Tudor_1994 a întrebat:

pot sa intru la facultate de medicina daca am media la bac 6.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Media de la bacaluareat nu conteaza in admitere la facultatea de medicina. Conteaza doar nota luata la examenul de admitere care trebuie sa fie insa semnificativ mai mare de 6

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da, poti sa intri pe usa, mai departe tine de examene! Oare nu trebuia sa stii asta la varsta ta?

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns:

Sunt foarte surprins ca ai luat totusi media 6 la cum ai scris intru.

| Anonimuserr a răspuns:

Dacă nu mă înșel minim 7 trebuie să ai în examenul de admitere de la UMF Carol Davila. Media la bac nu contează.
Nu este admitere pe bază de dosare la UMF Carol Davila.