| anonim_4396 a întrebat:

happy
Stie cineva cum pot devenii actor de fime? Deoarece iubesc aceasta meserie si vreau cu orice pret sa devin!winking
Puteti sa imi lasati un link cu pasii sau puteti sa imi explicati asa. happy
Multumesc!winking
Funda!

Răspuns Câştigător
| IHaveQuestionsINeedAnswers a răspuns:

" În actoria de film nu contează vârsta, studiile, statura atletică... Un actor de film are nevoie de trei lucruri: curaj, imaginaţie şi un chip care spune o poveste. Atât. Acestea sunt criteriile pe care se bazează selecţia pentru Şcoala de Actorie.

Pentru modulul 1 există trei categorii de cursanţi ai Şcolii de Actorie, iar în momentul în care eşti gata să te înscrii pentru interviu trebuie să ştii în ce categorie te încadrezi.

1. Oameni care au avut dintotdeauna o pasiune pentru actorie şi care, dintr-un motiv sau altul, nu şi-au urmat dorinţa sau vocaţia. În această categorie intră şi oameni care au curaj şi vor să lucreze cu ei înşişi, sau care vor să exploreze locuri demult uitate din propriul suflet, oameni care sunt gata să se cunoască pe ei înşişi. Această categorie este plătitoare de taxă. " Asta trebuie sa faci. Sa-ti doresti si sa urmezi scoala de actoriehappy Oricum, trebuie platita o taxa. Pentru detalii, scrie pe google : "scoala de actorie" si dai click pe primul rezultat. Funda?

2 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Ma gandesc ca in primul rand trebuie sa fii bun in ceea ce faci si sa fi studiat la un liceu si facultate care are tangenta cu ce doresti tu sa faci.

In aceste cazuri, ai nevoie de pile, personalitati care sa te propulseze ca singur, sansele sunt infime.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IHaveQuestionsINeedAnswers):

Da o sa iti dau funda tie!winking
dar nu am inteles prea bine ideea cu ". În această categorie intră şi oameni care au curaj şi vor să lucreze cu ei înşişi, sau care vor să exploreze locuri demult uitate din propriul suflet, oameni care sunt gata să se cunoască pe ei înşişi. Această categorie este plătitoare de taxă. " Asta trebuie sa faci. Sa-ti doresti si sa urmezi scoala de actoriehappy Oricum, trebuie platita o taxa..."
Daca vrei funda expicami mai binewinking