| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun site cu un model de C.V. complet si bine structurat?
Ce fotografii trebuie atasate? (fundal alb, profil, etc sau normale, cum sunt cele din vacante sau de acasa)
Si cam ce ar trebui scris intr'un text de 100-150 cuvinte cu tema "Cine sunt eu". Cam ce ar trebui sa zic despre mine? Multumesc anticipat. big grin

18 răspunsuri:
| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Model europass. Poze tip portret, fundal alb, zambet daca se cere; in niciun caz sa nu pui poze din vacante daca e vorba de un job serioslaughing Iar intr-un text asa scurt spune foarte clar care e viata ta, care sunt realizarile tale fara sa te lauzi sau sa fi arogant.

| JustSmileK a răspuns:

Http://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae

Asta e cel mai bun site, completezi CV acolo si apoi il downloadezi in pc.

Nu trebuiesc fotografii atasate neaparat, decat data iti cere angajatorul.

La partea cu cine esti tu, te poti descrie cum esti ca persoana, caracter, comportament etc :P

| Samarra a răspuns (pentru JustSmileK):

Cere fotografii.e pentru un job la teatru, in echipa lui Bendeac. Multumesc.

| Samarra a răspuns:

Mi'ai fost de mare ajutor..selena gomez cu katy perry. Incredibil..de ce te'ai mai deranjat pentru un "."?

| JustSmileK a răspuns (pentru Samarra):

Atunci da, fotografia trebuie sa fie tip portret. In nici un caz poze facute acasa sau prin diferite alte locatii. Bafta happy

| Samarra a răspuns (pentru Catalin_Iolea_1991):

Serios la 15 ani...cu dus si intors laughing. E vorba de o chestie cu teatru (de aceea am intrebat de pozele din vacanta big grin). Poate fi serios daca ma va pastra in echipa lui, daca nu..macar sa intru in proiect. Multumesc.

| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Trebuia sa mentionezi varsta tongue Atunci pune poze dinamice daca e vorba de teatru.

| Samarra a răspuns (pentru JustSmileK):

Stai asa...si cum trimit pe mail o fotografie tip portret? (in cazul in care merg la un centru sa'mi faca.(sunt cele ca pentru buletin? 6 poze mici? laughing ) ..si mi le da) Le scanez..nup? laughing e prima data cand fac asta..si de'aia pun cam multe intrebari. big grin

| Samarra a răspuns (pentru Catalin_Iolea_1991):

Oh..am niste poze chiar din spectacole. Crezi ca ar fi bune? big grin Si merci mult pentru ca ma ajuti. big grin

| JustSmileK a răspuns (pentru Samarra):

Persoana care ti-a spus despre asta nu ti-a specificat nimic legat de poze? Ma gandesc ca daca e pentru teatru si eventual televiziune, in afara de poza tip portret iti trebuiesc si unele in care sa iesi intreaga laughing cum trimiti si pentru promotii tongue.

| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Niste poze din spectacole sunt bune. Daca ai nevoie de poze portret, decupezi dintr-o poza mai serioasa care o ai pe PC si o pui pe cv ca sa nu cheltuiesti. Te ajut cum sa nu tongue am terminat si eu actoria acum 3 ani si imi e putin dor. Iti urez bafta

| Samarra a răspuns (pentru Catalin_Iolea_1991):

Oh cat de tare >big grin

| Samarra a răspuns (pentru Samarra):

Scuze..vad ca nu s-a trimis tot ce am scris :)) >:D< si uite https://www.facebook.com/bendeac/posts/541797449208485 poate intri si tu :P

| JustSmileK a răspuns (pentru Samarra):

Samarra eu cred ca atunci cand o sa faca publica adresa de mail probabil o sa mai dea detalii si despre ce trebuie trimis. Eventual poti sa mai discuti cu cei ce au postat pe acolo si sa te interesezi. tongue

| Samarra a răspuns (pentru JustSmileK):

Bendeac nu raspunde.e prea "superior" pentru ca macar sa citeasca ce scrie lumea. Oricum, iti multumesc foarte mult. :* Cu site'ul acela m'ai ajutat enorm. Merci. big grin

| JustSmileK a răspuns (pentru Samarra):

Stiu, ma refeream la cei care lasa comentarii la post big grin. Ma bucur ca te-am putut ajuta si iti doresc multa bafta. big hug Noapte buna!

Răspuns utilizator avertizat