| Charger007 a întrebat:

Sunt Bogdan si am nevoie de ajutoru vostru la 2 intrebari, relativ usoare sunt la inceput si na daca a ti fi in locul meu poate a-ti fi facut la fel ca mine big grin
Intrebarile mele sunt urmatoarele:1. De unde pot face rost de o fisa de derogare? (ochi) ( pentru cei care nu stiu e vorba de inscriere la academia de politie- incadrare).
2. Ce este o fisa de derogare? (aici am nevoie de unde raspuns mai indetaliat... dupa ce o obtin unde ma duc cu ia, ce fac pe mai departe...)
Multumesc tuturor pentru intelegere, o zi faina va doresc, Bogdan.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Chiar daca obtii si rezolvi cu fisa de derogare te obosesti degeaba, la cum scrii nu treci examenul de admitere.

| Charger007 explică (pentru mixxjim):

Multumesc pentru raspuns prietene eu am nevoie de indrumare nu de critici sau reprosuri, ca de ele sunt satul pana peste cap. Daca poti sa ma ajuti merci, daca nu succes pe mai departe.

| mixxjim a răspuns (pentru Charger007):

Era indrumare, nu simple critici si reprosuri - de care ai putea sa tii cont uneori, totusi. Nu poti sa scrii "a-ti" de 2 ori (poate-mi explici ce inseamna) si "ia" in loc de "ea" si sa crezi ca treci examenul la romana! Si sa nu spui c-ai scris in graba si de pe telefon, "a-ti fi" nu are nicio scuza, niciodata, sa fie scris asa. Daca te uiti putin prin raspunsurile mele ai sa vezi ca nu raspund aiurea, si nici nu ma iau de oameni ca sa am ce face, asa ca poate ti-ar prinde bine recomandarea mea: pana la examen "rupe" manualul de gramatica, poate mai ai vreo sansa la examen. Succes!

| Charger007 explică (pentru mixxjim):

Bine tu mixule, cauta la alta poarta ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda.
Mai bine uitate la tine, inainte de a judeca pe cineva... ca esti foarte ambigu frate...ma mira cum te suporta prietena ta in conditiile astea. App nu stiam ca esti profesor sa-mi dai mesaj sa te contactezwinking Pm: ( Nimeni nu-i perfect, nu incerca sa fii ca nu vei reusi, aveam nevoie de raspuns atat sa aflu de fisa da am obtinut deja, merci oricum ). Bafta in viata.