| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa 12 si as dori sa stiu si eu cu ce se mananca meseria de soldat profesionist, cum intra si daca se merita acesta cale.Multumesc

9 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Esti pur si simplu soldat angajat. Se mananca cu: instructie, paza si munca prin unitate. Nu oricine este facut pentru stilul acesta de viata.

| Cosmin183M a răspuns:

Salut! am 17 ani si cand termin liceul vreau sa ma duc in Armata Romana ca tine Soldat Grdat Profesionist depinde ce vrei sa faci ca Soldat gradat Profesionist daca vrei sa faci misiuni externe atunci merita eu asta imi doresc sa fac si am intrebat daca se poate fara bac! si se poate.

| Cosmin183M a răspuns:

Daca esti de acord poti sa-mi lasi adresa te de Facebook si iti explic mai multe!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Cosmin183M):

Ia mai du-te si întreabă odată! Vad eu dacă iti iese tie transferul la o unitate care are soldari in misiuni externe fără bac! Crezi ca trimit astia orice bolovan acolo? Fără bac NU POTI PLECA IN misiuni externe.

| Cosmin183M a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am intrebat si mi-a zis clar ca se poate si fara bac!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Cosmin183M):

Asa mi-au spus si mie, ca de... Au nevoie de oameni. Am o cunoștință care taică-su e COLONEL si nu îl poate baga in detașamentele alea care pleacă in afară, că nu are bacu Omu si poti tu? Ma rog dacă taică-tu e ministru apărării...

| Cosmin183M a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

In fine eu stiu ce stiu! Tu sti ce sti!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Cosmin183M):

Într-adevăr mai bine o lăsăm asa. Fiecare cu p***a masii si gata laughing)

| Cosmin183M a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Exact