| BazikR1 a întrebat:

Sunt clasa a 7-a si toata lumea ma bate la cap spunandu-mi ca se apropie examenul.Eu sincer nu pot spune ca sunt de 10 pe linie dar ma descurc bine mai ales ca anul asta mi-am imbunatatit media la matematica considerabil(6-9).

La ce profil ar trebui sa dau?

Va spun notele mele la materiile importante:

Matematica:9
Romana:8
Fizica:9-10
Biologie:7
Chimie:inca nu stiu exact cu putin noroc chiar un 8, 5 pentru ca am iesit la tabla...
Engleza:9, 5
Franceza:8, 5

funda!

7 răspunsuri:
| FlameNight a răspuns:

Notele,ai putea incerca sa le maresti.Vad ca la romana si matematica te descurci ceea ce e bine deoarece astea se cer la examen.Profilul pe care ti l-as recomanda ar fi mate-info.Stiu ca trebuie sa inveti mult dar daca deschizi caietul si citesti de 2 ori iti spun ca ai sa intelegi. Unii ti-ar spune ce...e nasol si greu cu programarea dar crede-ma ca e usor si job-urile de programatori sunt cele mai cautate

| Florenta16 a răspuns:

Avand in vedere notele de la matematica, ai putea da usor la mate-info. Nu cred ca ar fi nimic ce te-ar impiedica. Informatica o poti invata.
Insa la un profil uman nu cred ca te-ar atrage, iar cel de stiinte ale naturii, sa stii ca biologia si chimia sunt principalele materii si este foarte greu, mai ales cand vei ajunge in clasa a11a.
Axeaza-te pe mate-info, pentru ca va fi cate putin din toate si mai multa mate si info. Bafta!

| BazikR1 explică (pentru Florenta16):

Multumesc de sfat de fapt chiar ma gandeam la mate info dar am intrebat pentru ca anul trecut ma gandeam la stiinte deoarece aveam 10 la fizica si 9 la biologie dar acum am scazut destul de mult si ma voi axa pe mate-info happy multumesc pentru ambele raspunsuri

| BazikR1 explică:

SI era o greseala voiam sa spun ca NU sunt de 10 pe linie

| Danzell a răspuns:

Ce poti sa faci e sa citesti din materiile de examen. nu invatat. lectura. in felul asta iti reactualizezi cunostintele.
nu invata in ultimele 2 zile. o sa uiti tot. tongue
sau studiaza exact ce nu intelegi.

e bine ca ai incredere in cunostintele tale, doar ca e la fel de bine sa fii preventiv. nu stii ce iti pica la examene.

| BazikR1 explică (pentru Danzell):

Nu stiu ce sa zic dar cel putin m-am uitat pe subiectele date anul asta la matematica si erau mediocre.....cum ar veni:5-6x3 dar in orice caz voi trata cu seriozitate examenul desi nu imi sta in fire happy

| storyofmylife a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ai note foarte bune. evident, intotdeauna e loc de mai bine. dar nu cred ca e cazul sa te agiti, mai ales ca profilele nu sunt foarte multe si poti sa te schimbi la altul daca nu iti place. gandeste-te la ce te descuri mai bine, limbi straine, comunicare atunci alege filologia, matematica, info, sau stiinte in cazul in care vrei sa urmezi medicina. nu este sfarsitul lumii, desi pare asa, si nici cand vei termina a 12-a de asemenea. nu are atat de mare semnificatie decat o facem noi sa para. nu uita sa te bucuri si de viata!