| SebiBalan a întrebat:

Salut TPU! Sunt clasa a VIII-a si as vrea sa dau la un liceu militar. Stie cineva unde pot gasi data in care vor avea loc probele psihologice, fizice, etc?

Răspuns Câştigător
| danielaiacob311 a răspuns:

Bună,profesorul de sport te poate anunța când încep înscrierile! și băiatul meu q încercat anul acesta...în ianuarie a dat probele sportive și psihologicul, apoi în februarie -martie a făcut analizele medicale tot dosarul, iar în mai a avut probele scrise(romana și mate).te poți apuca de pe a acum de pregătire mai ales la matematica și sport! Iar la română e mai mult pe gramatica(asa a fost anul acesta)
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Elena093 a răspuns:

In fiecare an cei din a 8 primesc o broșură ( măcar una). Cred că acolo scrie. Sau dacă nu cred că scrie la liceul acela pe site.

| SebiBalan explică (pentru danielaiacob311):

Multumesc, am mai inteles ceva de niste camine? Daca intru la liceu am garantat loc in camin sau nu?

| danielaiacob311 a răspuns:

Depinde și de nota cu care reușești!