| RecKinul a întrebat:

Sunt o fire obisnuita sa studieze in continuu, cu mintea deschisa catre tot cei nou si o sete permanenta de cunoaste. Visul meu este sa inventez lucruri noi si as dori sa stiu care este cea mai buna cale pentru a lucra in CERCETARE. Adica la ce institutii sau firme sa apelez. Va multumesc anticipat pentru raspuns.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a lucra in cercetare, intr-un anumit domeniu, trebuie sa faci in primul rand o facultate de specialitate a domeniului respectiv.

| RecKinul explică (pentru neutrino):

Am facultate in domeniul economic. Dar dacă sunt autodidact in mai multe domenii nu am şanse?

| neutrino a răspuns (pentru RecKinul):

Si domeniul economic are cercetare. In rest, in alte domenii este bine sa nu exageram.

| RecKinul explică (pentru neutrino):

Sa inteleg ca daca nu am bani s-a fac facultatea in domeniile care ma pasioneaza cel mai mult nu am nici o sansa? Sa inteleg ca pentru a lucra in cercetare este mai inportanta o bucata de hartie numita diploma decat cunostintele pe care le acumulezi pe cont propiu? Cei care nu au bani s-a-si ia diploma inseamna ca nu pot avea idei bune? Cam multe intrebari.