| ZoLd a întrebat:

Unde imi recomandati sa dau la academia de politie sau jandarmi? Unde e mai usor de intrat?
La mine e un oras linistit. Nu sunt proteste sau scandaluri ca sa fie vorba de interventii serioase...din cate am vazut, jandarmii mai mult stau degeaba.
Voi ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| barosanu69 a răspuns:

Iti recomand la politie, e mai bine platit, esti vazut mai bine.
la jandarmi e mai usor de intrat dar nu esti asa bine platit, si e cam riscant in caz de proteste, meciuri si alte pericole.
acum e alegerea ta

| MihaiDEDU11 a răspuns:

Si eu iti recomand la politie.Cea mai buna academie pe care o stiu este Academia De Politie,, Alexandru Ioan Cuza".Nu este asa greu, sigur o sa treci.Succes! big grin

| anonimg a răspuns:

Ca jandarm vei scos intotdeauna pe teren la orice eveniment in aer liber: concursuri, meci de fotbal.
Justitia din Romania este corupta de la cap la coada -fara nici o exceptie; nu te implica in nici o ramura din ea.
Mai bine alege o meserie prin care sa iti poti castiga un ban cinstit, si in care sa nu fie implicata violenta. Alege sa devii un inginer din multele meserii existente.
Dar daca totusi vrei sa te simti folositor societatii, alege sa fi pompier (in cazul in care nu esti sensibil pe partea medicala, pentru ca vei acolo vedea lucruri care nu iti vor placea sa le vezi vreodata).
Eu m-as orienta sa devin arhitect, electrician instalatii sau auto, si apoi spre o facultate in domeniul acesta, ca altfel salariul va fi mic.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru MihaiDEDU11):

Nu este asa greu? laughing