| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!

unde ma pot angaja la 18 ani daca nu am experienta si am permis de conducere de 2 luni? doresc program full-time

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Glovo

| Frank51 a răspuns:

În primă fază oriunde te ia, că nu prea ai opțiuni. Apoi cu timpul vei avea de ales un job care să-ți și placă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vrei să-ți continui studiile? Până la 18 ani nu ai învățat că munca e pentru mașini?

| ReddY25 a răspuns:

În restaurante

| Dragobeta a răspuns:

La 18 ani nimeni nu are experienta. Spune ce pregatire ai.
Daca nici asta nu este, angajeaza-te oriunde te accepta. Asa faci experienta si vechime. Mai tarziu alegi.

| vlllaaddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu unde muncesti bro? ca ai zis ca muncești

| Whitesnake99 a răspuns:

Daca iti si place sa conduci si esti din Bucuresti, iti iei atestatul si te bagi pe Bolt. La 8-12 ore/zi 5 zile/sapt ai garantat 4000-6000 de lei in mana la chirie, la masina personala te duci spre 8000-9000. Trust me, am lucrat in domeniu, stiu ce vorbesc. Cine nu ma crede sa-mi ceara in privat poza cu atestatul de ridesharing.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Whitesnake99):

Era super, dar sunt din Sibiu

| Whitesnake99 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Te muti in Bucuresti, macar nu mori de foame. Nu doar ca nu mori de foame, traiesti binisor. Alte variante n ai. Eu zic ca e mai bine decat sa incepi cu un job entry level platit cu salariul minim pe economie si sa astepti 20 de ani sa fii promovat sa avansezi in ieraehie si sa ajungi tot la 4000 de lei pe luna. Ai nevoie de bani multi cand esti tanar, atunci e viata frumoasa, nu la batranete. Succes!

| 120bulevard a răspuns:

Mai asteapta pana faci un an de experienta macar, nimeni nu prea se incurca cu incepatorii.