| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU! Vin la voi cu două întrebări astăzi:
1. Credeți că am șanse să fiu angajat la o firmă de curierat ca manipulant marfă dacă nu am forță?(Abia dacă pot să car sacoșa de cumpărături)
2. Ce părere aveți despre meseria de gunoier?

Răspuns Câştigător
| vlllaaddd a răspuns:

Te salut, parerea mea ar fi ca trebuie sa mergi la sala si sa lasi munca de gunoier pentru altcineva daca doresti sa fie spre binele tau, iar la faza cu curieratul o sa iti vina tot felul de produse in cutii, de ex tigai, paturi, becuri, ceasuri, televizoare ( televizoarele nu sunt asa grele, unele sunt chiar mai usoare decat o sacosa ) tot felul iar daca sunt si electrocasnice precum frigiderele sigur te va pune sa folosesti acea masina de stivuitor pentru ca nu ai cum sa cari singur un frigider

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Forta o dezvolti in timp, nu mi se pare asa mare problema.Dar daca treaba iti afecteaza negativ spatele, atunci mai bine zici pas.In meseria de gunoier se intra cu spaga, deoarece toti se inghesuie acolo pentru sporul de rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plindemaimutoi, important este sa te duci la munca. Lasa-i pe altii sa rada de tine, ca ei sunt mai buni si mai nteligenti. Nu ei au trait viata ta, nu ei au trecut prin ce ai trecut tu. Fiecare dintre noi avem o poveste. Sfatul meu este sa te duci la munca si sa iti faci banutii tai. Trebuie doar sa incerci! Eu la 16 lucram cu ziua, pe la 18 eram pe santier, abatoare, fabrici, am plecat si in strainatate. Si nu sunt nicinpe departe vreun facut sau musculos. Munceste, fa bani, trebuie doar sa incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu asta era întrebarea, dar mersi de sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai asta ziceam, ca trebuie sa incerci. Nu sa zici ca nu poti de inainte de a incerca. Du-te la munca, daca nu poti, asta este, dar sti ca ai incercat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aveți dreptate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Cred că nu.
2. Este o meserie la fel de importantă ca oricare alta.