| emaopris a întrebat:

Voiam sa stiu daca este adevărat faptul ca daca doresti ca devii o vedetă de succes in America trebuie sa semnezi un contract cu diavolul şi să fi sub controlul Illuminatii. Acestia chiar exista? Eu mi-as dori sa am o carieră destul de cunoscuta in State. Dar se pare ca din ce am citit pe internet despre "asa zisele vedete,, exemplu: Britney Spears, Michael Jackson, Madonna, Justin Bieber.ş.a.m.d., nu ma mai atrage deloc acest domeniu. Vreau sa stiu daca merită sa mă mai documentez, sau aceste este adevarul?

47 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))) unde ai citit?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kevlar):

Lorin Fortuna?big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kevlar):

Http://adevarul.ro/......index.html

Răspuns utilizator avertizat
| LoredanaS19 a răspuns:

Nu este adevărat, Doamne ferește sa nu mai spui la nimeni așa ceva niciodată, doar Dumnezeu te poate ajuta și voința ta proprie happy

| Superior a răspuns:

Lumea e un loc care dincolo de "frumusetea" gasita la tot pasul, exista lucruri fel de fel mai macabre si rele. Ce ai zis tu acolo e adevarat. Chiar trebuie sa fii prost sa crezi ca elitele si guvernele ar fi vreodata sinceri cu noi...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iluminati nu exista, sunt imaginati de Dan Brown. NUmai prostii nu inteleg diferenta dintre fictiune si realitate

| Donsavas a răspuns:

Buna!
Nu,diavolul este doar un personaj fictiv inventat de cei care au scris Biblia. Este doar in imaginatia celor care le sta gandul la spirite,magie si alte caracteristice schizotipale.
Acele asa zise ''vedete'' au ajuns acolo pentru ca au muncit si s au facut vazuti,au primit banii si aprecierile cetatenilor de acolo caci pe timpul lor,atunci cand au debutat,americanii puteau fi relativ usor impresionati, acum concurenta este cam mare.
Iluminatii, exista sau nu, este nesigura informatia. Cert este ca ei nu au legatura cu noi si nici cu marile vedete. Nu au contact intre ei. Pot cel mult sa ne influenteze, cam asta le ar fi interesul din cate se spune, nu ar avea de ce sa si comunice cu noi si nici cu celebritatile. Oricum oamenii joaca dupa cum doresc cei mai mari ca ei de cand lumea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, daca mai crezi in povesti de adormit copii mici!
Nu exista "pact cu diavolu", iar termenul este cunoscut doar ca sa faca reclama, sa atraga atentia.

Cantaretii de care pomenesti aici, au ajusn mari prin munca si talentul lor de cantareti!
Totul este posibil cand ai talent si muncesti foarte mult sa-l pui in evidenta, si doar cei mai buni ajung pe culmi, restul ajung sa cante prin crasme si bodegi.

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa nu faci asa ceva, pentru ca daca devii o vedeta in America, atunci cand vei muri Satana iti va sfasia sufletul cu ghearele lui incinse in flacarile iadului dupa care ti-l va devora si o sa ramai intr-o agonie vesnica......Sau ai putea sa nu mai ''halesti'' toate vrajelile astea de 2 lei...Satana,Dumnezeu si oricare alti zei sunt la fel de existenti precum gandirea logica a persoanelor religioase, cel putin a crestinilor

| relian a răspuns:

La cum gandesti si cam ce citesti de pe netu asta, cu siguranta o sa ai mare succes in america, aia de abia asteapta sa mergi tu la ei, nu mai pot fara tine, is morti laughing adica voiam ca sunt pe burta laughing Naspa de tot daca romanu inca se mai crede frumos, destept si cel mai bun la toate laughing uite asa cum dealde tine ajungem sa avem mereu PSD laughing

| HeillÓðinn a răspuns:

Nu cum iti imaginezi tu acest lucru. Slujitorul Diavolului este omul de afaceri de succes sau pustiul cu fata palida din ultima banca. Cand Raul se infaptuia slujitorul Diavolului era mereu acolo, in spatele Sau, influentand fapte. Cand pe Pamant erau razboaie, slujitorul Diavolului evoca Raul in desert.

Diavolul n-are de-a face cu organizatii ce nu-l slujesc in mod direct pentru ca in ele nu se ascunde puterea. Astfel de organizatii despre care vorbesti promoveaza deseori incultura si dezonoarea, ceea ce Diavolul nu agreaza.

Illuminati este doar o organizatie, o societate exoterica infiintata de Adam Weishaupt, la fel ca masoneria, mici ordine cu atributii acordate intr-un mod gresit.

Prin masonerie ma refer la Ordinul Suveran al Cavalerilor de Malta, la fel, un ordin cu atributii gresite date de cei de pe dinafara. Intr-adevar, in diversele piese ale "artistilor" enumerati de tine mai sus pot aparea anumite simboluri, sau sa fie rostite anumite sintagme, motto-uri, etc. Astea doar pentru a starni intr-un mod clar confuzie. Iti pot spune, nimeni nu i se dedica lui Lucifer pentru bani si faima, ci pentru cunostintele pe care Acesta le ofera.

Exista o conspiratie la nivel mondial?

Raspunsul categoric este: DA.
O conspiratie la care contribui si tu intreband astfel de lucruri. O conspiratie la care contribuie pana si batrana care se duce la slujba, conspiratia religiilor avraamice, care deseori ies basma curata din asta. Crestinismul, iudaismul si islamismul conspira impotriva omului, cu stiinta sau fara stiinta. Nu sunt un grup de reprezentanti ce se intalnesc intre ei pentru a discuta tehnici de manipulare, sunt doar manipulatii, cei care cred in astfel de lucruri si cai.

| Florin_Razvan_1995_6GlP a răspuns:

Este o prostie lol, Illuminatti si aceste ''contracte'' cu diavolul sunt doar niste pretexte pentru a atrage oameni care cred aceste lucruri, poti sa tii urmezi linistita visul, n-o sa ai nevoie de asa ceva.

| Florin_Razvan_1995_6GlP a răspuns:

Este o prostie lol, Illuminatti si aceste ''contracte'' cu diavolul sunt doar niste pretexte pentru a atrage oameni care cred aceste lucruri, poti sa-ti urmezi linistita visul, n-o sa ai nevoie de asa ceva.

| Kogaion a răspuns:

Ma uit la comentarii si ma apuca rasul, cea mai mare putere a diavolului este sa te faca sa crezi ca el nu exista. Daca lumea din showbiz(in special cantaretii), nu ar avea nimic de aface cu el, de ce videoclipurile lor sunt pline de semne oculte? Si sa nu-mi spuneti ca asa s-a nimerit, nu, este clar ca sunt lucrate si puse sa transmita un semnal subminimal, uitati-va si la videoclipul lui Delia- fata lui tata, sa vedeti acolo ca face o gramada de semne oculte, de ce nu face si semne crestine? Lumea nu vrea sa creada ce vede. In legatura cu America, Tom Hanks, este cam singurul actor crestin si a spus de multe ori ca este tradat cu dispret si i s-au propus de multe ori sa intre si el in cercurile lor.

| Alexandru_Dascalu_1980 a răspuns:

Da este adevarat! De ce nu ai crede acest lucru daca se vorbea acum cava timp numai despre asa ceva? Uita-te la videoul lui Michael Jackson cu acei zombii. Nu mi se pare normal!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Brigaela):

Termenul se refera si la grupuri de influenta/interese reale, cit si imaginare. Oricum, intrebarea ei e cel putin puerila. https://en.wikipedia.org/wiki/Illuminati

| Sn4k3 a răspuns:

Da, e totul adevarat.

| NLS a răspuns (pentru Brigaela):

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

EXACT asa e, cum spuneti laughing
Illuminati - inventia lui Dan Brown, si Spiderman a fost povestit pentru prima data de Ion Creanga...

Ca sunt partial fictiune, sunt de acord.
Adica NU TOT ce s-a scris despre acest ordin e adevarat.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru NLS):

Ma rog, daca iti place sa fii pacalit, eu nu ma pot opune.
Illuminatti au existat, dar sub alta forma, ideea actuala a fost inventata de Dan Brown, folosind doar numele, fara legatura reala cu cei din trecut.

| Alfred0703 a răspuns:

Cate kg de iarba ai fumat?

| PainTech a răspuns:

Da. Trebuie sa ai contact cu Diavolul, cerere de la Amadeus si pact cu sora fiului lui Zeus. Fara astea nu te primeste la televiziune.

Nu uita si de adeverinta de la Gandalf!

| anamariarot a răspuns (pentru Kogaion):

Prin faptul că stârnești controverse în rândul oamenilor datorită/din cauza anumitor gesturi, atragi atenția asupra ta. Dacă faci cruce, înseamnă neapărat că ești creștin?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Alfred0703):

Cate spice-uri a bagat mai bine zis rolling on the floor

| AndreiWeisz a răspuns:

Da, asa este. Si-au vandut sufletul pe 30 arginti Fiarei, ca si Iuda. TPU a facut acelasi lucru anul acesta, cel mai bine este sa iti inchizi contul daca nu vrei ca Necuratul sa ajunga si la tine in casa.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anamariarot):

Omul a dat un raspuns foarte bun, nu mi se pare fairplay sa pui ceea ce a spus el in paralel cu cealalta parte, crestinismul. A zis scurt si la obiect lucrurile pe care o interesau pe fata in cauza.

| anamariarot a răspuns (pentru m1dn1gh7):

În ceea ce a spus a strecurat și o întrebare la care mi-am permis să-i răspund. Nu văd de ce n-ar fi fairplay. Îmi pare rău dacă am ofensat pe cineva, nu asta a fost intenția.